Про терапевтичну дію письмових практик від психологині Ірини Микитюк
Коли мені потрапила в руки книжка « 365 днів у ритмі псалмів» найперше зауважила місце для записів. Я, як прихильниця письмових практик, дуже зраділа. У сучасному житті писати щось від руки вже вважається пережитком минулого. Людина настільки рідко записує щось самостійно, що можна сказати, що ми розучилися це робити. А ця дія робить неймовірно позитивний вплив на наш мозок, а саме активізує ділянку мозку яка працює в якості фільтру, через який уся непотрібна інформація блокується. Чи було у вас таке, коли ви молитесь чи читаєте Святе Письмо і за хвилину перечитуєте бо не пам’ятаєте ?
Коли ми щось записуємо, ми максимально концентруємося на цій дії, уважно стежимо за процесом і на тому що ми пишемо. Цей принцип добре працює, якщо ми хочемо краще запам’ятати нову інформацію. Ми, читаючи уривок Псалма і роздумів до нього маємо нагоду через запис сконцентруватися і поглибити свої власні роздуми і рефлексії.
Ще одним завданням письмових практик є внутрішній діалог. Саме в ньому ми знаходимо цінність наших роздумів і робимо їх видимими найперше для себе самих. Коли ми записуємо свої думки то також можемо і виплеснути свої емоції через слова. Псалми є дуже емоційними і сприяють нашому емоційному вивільненню. Ми за псалмоспівцем можем також записати і свої стихи і звернення до Бога.
Моя улюблена письмова практика це – СЛОВО ДНЯ! З яким словом у вас асоціюється цей день, коли ви читаєте Слово? Подивіться на це слово коли закінчили записи й періодично згадуйте його протягом дня. Таким словом може бути і риса характеру яку ви можете практикувати під час дня.
Ірина Микитюк психологиня з християнськими цінностями, тілесно орієнтований психотерапевт, ведуча семінарів і навчальних програм.